Mazury

Mazury zwane Krainą Tysiąca Jezior. Mazury kojarzą nam się głownie z przyjemnie spędzonym nad jeziorem, oferują wiele atrakcji które sprawiają, że warto wybrać właśnie Mazury .

Co warto zobaczyć na Mazurach?

Warto rozpocząć zwiedzanie od zwiedzania pola bitwy15 lipca 1410 . Zwycięstwo grunwaldzkie nabrało symbolicznego wymiaru i stało się wartością narodową,  

Kolejnym miejscem wartym polecenia jest skansen w Olsztynku, gromadzi bardzo ciekawe zbiory prezentowane przez ubranych w ludowe stroje, przyjemnym miejscem spacerowym, zwłaszcza w upalny dzień.

Olsztyn stolica Warmii miasto związane z Mikołajem Kopernikiem. Zobaczymy zachowane w gotyckiej formie Stare Miasto z jego basztami, wieżami i bramami,

Warto zobaczyć również znajdującą się w samym sercu Mazur kwaterę Adolfa Hitlera, zwaną Wolfschanze

Warto również zobaczyć barokową świątynie Świętej Lipki, bazylika cieszy się uznaniem nie tylko pielgrzymów, ale też historyków sztuki .

Mazury noclegi domki noclegi nad jeziorem są idealnym miejscem dla fanów sportów wodnych. Mazury są jednym z najciekawszych regionów w Polsce. Region ten zapewnia bardzo duże zróżnicowanie ofert. Noclegi nad jeziorem wybierają rodziny jak i znajomi którzy cenią sobie prywatność.