Kościelisko

Kościelisko jest doskonałą bazą wypadową w Tatry. Nazywane jest również „Sercem Podhala” . znajdują się tutaj dwie największe doliny : dolina Chochołowska i dolina Kościeliska. Kościelisko to coroczne miejsce wielu imprez kulturalnych. Organizowane tu wydarzenia nawiązują do tradycji, przepełnione są muzyką, tańcem oraz śpiewem i zapewniają turystom dobrą zabawę. 

Noclegi w Kościelisku

Popularność zdobywają liczne apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki które zachwycają przyjezdnych swym wnętrzem i wyposażeniem. 

Kościelisko ze względu na bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego stanowi doskonałą bazę wypadową w góry Z miejscowości rozpościera się piękny widok na Tatry, głównie Zachodnie. Widoki i klimat sprzyja szczególnie zapracowanym turystom. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na terenie miejscowości znajduje się wiele ciekawych zabytków architektury ludowej – wiekowe góralskie chaty.

Jednym z wartych do zobaczenia zabytków jest pKościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza wybudowany w 1914 roku. Innym interesującym obiektem w Kościelisku jest Dom Ludowy Związku Podhalan. Są w nim organizowane różne imprezy kulturalne oraz występy zespołów ludowych. Kościelisko noclegi,widoki i klimat sprzyja szczególnie zapracowanym turystom. Można również wybrać się konno na wycieczkę po okolicy c. Bliskość miasta Zakopane, bogata baza kwater i ośrodków wypoczynkowych oraz niskie ceny noclegów sprawiają, że Kościelisko cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Latem miejscowość oferuje: mnóstwo szlaków turystycznych i rowerowych. Zimą natomiast psie zaprzęgi, trasy biegowe, wyciągi narciarskie. Kościelisko stanowi doskonałą bazę w góry. W pobliżu mnóstwo atrakcji, są baseny termalne, blisko na Gubałówkę, wiele tras turystycznych i rowerowych. Bliskość Zakopanego, Białki czy Bukowiny Tatrzańskiej

Dolina Kościeliska jest jedną z najpiękniejszych w Tatrach.

Noclegi Kościelisko stanowi fantastyczną ofertę na wypoczynek w spokojnym otoczeniu i gór w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopane. W Kościelisku turyści znajdą atrakcyjne miejsca. Oczywiście zimą nie zabraknie atrakcji związanych z narciarstwem.