Koncert Zespołu Harmonijek Ustnych ANIMATO

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na letni koncert plenerowy w którym, wraz ze szczecińskim Zespołem Harmonijek Ustnych „ANIMATO”, będzie okazja do odkrywania tajemnic harmonijki ustnej. Koncert odbędzie się 13 lipca (niedziela) o godz. 17.00 na scenie plenerowej RCK. Kołobrzeg noclegi zaprasza.

W jego programie znajdą się aranżacje popularnych przebojów na cztery koncertowe harmonijki ustne: chromatyczną, diatoniczną, akordową i basową. Celem „ANIMATO” jest popularyzacja harmonijki ustnej. Muzycy podczas licznych występów w Polsce i za granicą demonstrują możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia tego interesującego, finezyjnego instrumentu. Wszędzie tam, gdzie są zapraszani starają się pokazać, że w ich rękach harmonijka ustna ma prawie nieograniczone możliwości pozwalające na zagranie z powodzeniem każdego rodzaju muzyki.
W kołobrzeskim koncercie usłyszeć będzie można przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w oryginalnych aranżacjach na 4 koncertowe harmonijki ustne – m.in. kompozycje F. Chopina, A. Piazzoli, G. Bizeta, utwory z repertuaru Czesława Niemena, zespołu Abba, Boney M, The Beatles, muzykę latynoamerykańską, operetkową i o tematyce morskiej. Wstęp wolny.