Jastrzębia Góra

Co robić w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to wieś letniskowa w województwie pomorskim na Pobrzeżu Gdańskim, oddalona o 8 km od Władysławowa. Jest najbardziej wysuniętą na północ miejscowością w Polsce, a niezabudowany obszar jej nadbrzeża należy do specjalnego obszaru ochrony siedlisk Kaszubskie Klify. Miejscowość dysponuje piękną plażą, wyrzeźbionym przez fale wysokim klifem i kilkoma kąpieliskami morskimi ze zróżnicowaną linią brzegową. Jest to także genialna baza wypadowa do takich nadmorskich kurortów jak Władysławowo, Rozewie, Karwia czy Chłapowo. Jedną z najpopularniejszych atrakcji miejscowości jest Gwiazda Północy. To symboliczny pomnik, uwieczniający najdalej wysunięty na północ punkt kraju. Znajduje się na deptaku tuż przy wybrzeżu, z którego rozciąga się wspaniały widok na morze. Na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego znajduje się Lisi Jar. To porośnięty stuletnim lasem bukowym wąwóz o długości 350 m, ciągnący się do wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jar znacząco ucierpiał na skutek fal morskich, kiedyś liczył sobie aż 10 km długości. Jastrzębia góra posiada bardzo dobrze rozwiniętą baz noclegową. Znaleźć tuaj można wiele pokoi do wynajęcia, kwater, apartamentów, pensjonatów, domków letniskowych.

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Obiektami godnymi polecenia w Jastrzębiej Górze są m.in.:
Dom Gościnny MAGNOLIA- dom jest położony ok. 650 m. od morza i 500 m. od lasu. W razie nie pogody można skorzystać z atrakcji hoteli położonych nieopodal domu. Naszym priorytetem jest stworzenie miłej, kameralnej i rodzinnej atmosfery, aby pobyt u nas był‚ wyjątkowy i dostarczał niezapomnianych wspomnień. Posiadamy pokoje 2, 3, 4 osobowe oraz apartament ( salon + sypialnia ). Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, lodówkę, tv, czajnik, naczynia, sprzęt plażowy oraz WiFi.
Trzy Dęby- obiekt położony w Tupadłach, spokojnej i cichej części Jastrzębiej Góry. W naszym domu poczujecie rodzinną atmosferę i odnajdziecie upragniony spokój. Jeśli planujesz urlop – świetnei trafiłeś. Oferujemy pokoje 2, 3, 4 i 5-osobowe z TV.
Domki Biały Żagiel- to kompleks 6 domków letniskowych ulokowanych w Dębkach – 800 metrów od plaży. Domki są nowe, wykonane z drewna, każdy z osobnym wejściem, tarasem, balkonem, łazienką, pokój- salon połączony z aneksem kuchennym). Każde mieszkanie przeznaczone jest dla 4-5 osób. Na parterze znajduje się salonik z dwu osobowym miejscem do spania, aneks kuchenny oraz łazienka.