Gorce, Pieniny, Podhale

Gorce noclegi są przepięknym, choć jeszcze nie tak popularnym jak sąsiadujące, pasmem górskim które leży w Beskidach Zachodnich i należy do województwa małopolskiego. Gorce graniczą bezpośrednio między innymi z Beskidem Wyspowym a także Beskidem Sądeckim. Warto nadmienić, że Gorce noclegi stanowią niezwykle ciekawy obszar dla miłośników sportów zimowych, gdyż powstało w tej okolicy wiele tras zjazdowych, dostępne są również trasy dla narciarstwa biegowego.
Pieniny noclegi również położone są w małopolskim, jednak to malownicze pasmo górskie zlokalizowane jest bliżej granicy ze Słowacją. Wspomnieć trzeba, że Pieniny stanowią najwyższą część długiego pasa skałek wapiennych. Tez niezwykły region zyskuje dodatkowy urok dzięki temu, że rozdzielony jest na trzy części przez dwa przełomy Dunajca, gdzie bardzo popularne są spływy tą malowniczą rzeką.
Podhale noclegi  są fantastycznym regionem wyróżniającym się ciekawym folklorem i charakterystyczną kulturą. Region ten zajmujące obszar rozległej Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, która zlokalizowana jest pomiędzy Gorcami i Tatrami. Za stolicę regionu oraz zimową stolicę Polski przyjmuje się Zakopane które stanowi jeden z najczęstszych celów wycieczek.