Druga edycja Trzy Wieże XC

22 czerwca uczestnicy cyklu Trzy Wieże XC spotkają się u stóp wieży Gocławskiej / Bismarcka. Tę edycję cyklu w debiutanckim dla cyklu sezonie 2013 uznano za najtrudniejszą. Organizatorzy zmodyfikowali trasę względem zeszłorocznej, ponownie wyciskając z niej ile się tylko dało. Efekt ich starań jest więcej niż zadowalający – na czterokilometrowej rundzie suma przewyższeń wynosi 120 m, z czego połowa będzie do pokonania już na pierwszym podjeździe. Karpacz wille zaprasza.

Po otwarciu sezonu 6 kwietnia pod wieżą Quistorpa, gdzie ponad 120 zawodników mierzyło się z bardzo wymagającą kondycyjnie i technicznie trasą, przyszedł czas na wisienkę na torcie całego cyklu. Druga edycja cyklu Trzy Wieże XC rozegrana zostanie u podnóża wieży Bismarcka. Ta ponadstuletnia budowla jest jedyną w pełni zachowaną szczecińską wieżą. Jest to piękny obiekt położony w lesie na Zielonym Wzgórzu na szczecińskim Gocławiu.

Kompleks leśny nie należy do największych, ale z pewnością ma zróżnicowanie terenu godne prawdziwego kolarstwa górskiego. Po pierwszej w historii tego miejsca imprezie sportowej, którą była II edycja Trzech Wież w roku 2013, miejsce jest coraz chętniej odwiedzane przez kolarzy z racji położenia i małej popularności wśród spacerowiczów. Już zeszłoroczna trasa pokazała, że potencjał miejsca jest ogromny. Edycję na wieży Gocławskiej oceniono jako najtrudniejszą ze wszystkich. W tym roku trasa będzie zupełnie inna. Pętla zostanie wydłużona, będzie więcej momentów do odpoczynku. Parametry pętli to 4 km długości i 120 m przewyższenia, już na pierwszym podjeździe do pokonania będzie 60 m w pionie. Wykorzystano nowe ścieżki, genialny długi zjazd i podjazd.

Po mocnym rozpoczęciu sezonu, wyścig 22 czerwca będzie świetnym momentem na sprawdzenie swojej formy na ten sezon w wyjątkowym miejscu i na wyjątkowej trasie. Jak zawsze, organizator przewidział dla zawodników niespodzianki. Na pierwszej edycji każdy otrzymał koszulki termoaktywne oraz bidony od Trzy Wieże XC. Podczas II edycji każdy zawodnik, który znajdzie się na liście startowej do piątku poprzedzającego wyścig otrzyma klasyczną czapeczkę kolarską od Trzy Wieże XC! Dla najlepszych zawodników sponsor główny ufundował zegarki marki Festina.

Noclegi Karpacz to piękną górską miejscowością, licznie odwiedzaną przez turystów . Znaleźć tu można mnóstwo atrakcji i skorzystać z wielu form aktywności zimą i latem.

Karpacz ośrodki wypoczynkowe, apartamenty są prawdziwym rajem dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Znajdziemy tu wyciągi i trasy narciarskie,  narty biegowe , lodowiska, warto spróbować swoich sił w skituringu, czyli wędrówkach na nartach, oraz wycieczek na rakietach śnieżnych. Świetną rozrywką są tory pontonowe i snowtubing, czyli zjazdy na  śnieżnych dętkach.
Karpacza zimą to doskonałe miejsce ze względu na  przygotowane wyciągi i trasy narciarskie,najbardziej znane spośród nich, to Biały Jar Winterpol, Stacja Narciarska pod Wangiem oraz Kompleks Narciarski Śnieżka oraz Kolorowa czy Karpatka. K