Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to turystyczno-wypoczynkowa miejscowość leżąca na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. To doskonała baza do wypadów w Tatry.

Informacje o Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska położona jest na wysokości 860-1000 m n.p.m. nad rzeką Białką blisko od Zakopanego. Bukowina leży na grzbietach i stokach Pogórza Gliczarowskiego, zaś w jego dolinach leżą wsie Groń i Leśnica oraz Brzegi. Bukowina Tatrzańska ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domki, apartamenty to wspaniałe widoki oraz świetny klimat wpływają na powodzenie tego miasteczka wśród turystów.

W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się wiele drewnianych pensjonatów zbudowanych  w styluwitkiewiczowskim, które pamiętają jeszcze czasy międzywojenne.

Dyspozycji jest wiele szlaków turystycznych, wiodą przez popularne zakątki jak Morskie Oko czy Głodówka. Rowerzyści mogą skorzystać ze szlaków rowerowych.

Czy warto wybrać noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej?

Bukowina Tatrzańska noclegi odwiedzana jest przez niezliczona ilość turystów. Szczególnie zima Bukowina Tatrzańska jest popularna wśród gości ze względu na obecność niezliczonej ilości wyciągów narciarskich, doskonałych tras zjazdowych oraz torów saneczkowych. Jednak jedną z najważniejszych atrakcji w Bukowinie Tatrzańskiej są oczywiście Termy. To niesamowity kompleks basenów, gdzie można do woli korzystać z doskonałych, leczniczych właściwości ciepłych źródeł. Do Term przyjeżdża wielu turystów . Pobyt w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej dostarcza niezapomnianych wrażeń, niesamowite odprężenie pozwala zapomnieć o szarości dnia codziennego.

Do największych atrakcji Podhala zaliczane są stacje i ośrodki narciarskie oraz źródła wód geotermalnych. Jed Oprócz relaksu w basenach termalnych oferują saunę i spa.

Miłośników kultury ludowej kierujemy do Domu Ludowego. Mają miejsce tu wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z folklorem góralskim. Należy do nich Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych oraz Góralski Karnawał.