Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska jest jedna z najpiękniejszych miejscowości u podnóżah Tatr. Do Białki Tatrzańskiej przejeżdżają niezliczone rzesze turystów. Latem czekają szlaki piesze, rowerowe. Wędrując górskimi ścieżkami można zachwycić się pięknem oraz potęgą gór, oferuje niezliczona ilość tras dla narciarzy,. W Białce Tatrzańskiej z każdym rokiem powstają coraz to nowocześniejsze wyciągi narciarskie.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska jest niezwykle popularną wśród turystów i bardzo szybko się rozwijającą. Na terenie całego Podhala to właśnie Białka Tatrzańską uchodzi za najbogatszą wieś. Białka Tatrzańska sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Na terenie miejscowości znajdują się kwatery prywatne, wille, pokoje gościnne, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz wiele wyciągów narciarskich, całe mnóstwo tras górskich. Można wybrać się na wiele całodniowych wypraw w góry. Do najbardziej popularnych szczytów jest Giewont. Dużą atrakcję stanowią występujące tam kozice, które przyzwyczaiły się już do przewijających się tam masami turystów. Noclegi Białka Tatrzańska dostarcza świetną bazę noclegową dla wszystkich gości o różnym guscie.

Turystyka aktywna

Można uprawiać tu sporty ekstremalne takie jak kajakarstwo górskie czy spływy pontonowe lub paralotniarstwo. Funkcjonują tu renomowane ośrodki narciarskie.

Białka Tatrzańska jest znaną miejscowością wypoczynkową na Podhalu. Leży nad rzeką Białką, na północ od doliny Tatr Bielskich

Urok Białki Tatrańskiej można dostrzec dzięki stylowi architektonicznemu jaki reprezentuje. Styl zakopiański został zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza w XIX wieku i możemy go podziwiać w znacznej części chat i obiektów gastronomicznych. Warto też odwiedzyć Termy Bania.